Witam na kolejnym wpisie. Dzisiaj trochę zejdę z tematu i
powiem czym różnią się
odmianySativa i Indica. W praktyce różnią się pod każdym względem, zaś z naukowego punktu widzenia niczym dlaczego ? Ponieważ obie odmiany
należą do gatunku Cannabis Sativa L.
odmianySativa i Indica. W praktyce różnią się pod każdym względem, zaś z naukowego punktu widzenia niczym dlaczego ? Ponieważ obie odmiany
należą do gatunku Cannabis Sativa L.
Większość tej odmiany pochodzi z Azji oraz z subkontynentu indyjskiego, czyli Afganistan, Pakistan, Tybet, Nepalu itp. Odmiana ta ma przysadziste, krępe ze zwartymi i grubymi pąkami. Pąki odmiany Indica zwykle wyrastają gęstymi kiściami wokół węzłów łodygi i gałęzi w niewielkich odległościach. Indica szybciej kwitnie od 45 do ok. 60 dni. Działanie, czyli to, co najlepsze w tym sporcie 😉 na ogółIndica wyróżnia się stanem głębokiej relaksacji i odprężeniem ciała, dobra do oglądania filmów czy grania na konsoli i najlepsze na sen wg mnie.
Odmiana Sativa
Odmiana ta pochodzi z krajów równikowych (na ogół) Tajlandia, Meksyk, Kambodża,
Jamajka itp. Pąki tej odmiany są większe i nie zbijają się w kiście wokół
węzłów, ale wyrastają na całej długości gałązek. Odmiana ta ma lżejsze pąki,
ponieważ ma mniejszą gęstość od pierwszej odmiany, dodając jeszcze, że pąki tej
odmiany świeże, jak i po wysuszeniu, mają zwykle mniej intensywny zapach. Okres
kwitnienia jest dłuższy od odmiany Indica, bo od 60 do 90 dni. Działanie
odmiany Sativa jest przez wielu koneserów bardziej cenione, za ich
działanie Euforyczne i raczej nie sprzyja zasypianiu, lecz odwrotnie energia,
kreatywność i zabawa to główne cechy tej odmiany. Na tym kończe dzisiejszy
wpis i dzięki za uwagę udanych plonów i niech moc będzie z Wami pozdro 😉



